Západní pobřeží Irska

Irské západní pobřeží má mnoho podob. V zimě je bouřlivé, drsné a deštivé, ale v létě je klidné a teplé. Břehy západního pobřeží omývá Atlantský oceán. Snadno zde nalezneme místa romantická ale taky syrová. Jedno je však jisté, západní pobřeží je nezapomenutelné.

Na západním pobřeží se nachází skalnaté útesy Mayo, jedinečný ostrov Achill nebo kouzelné město Westford. Vyhledávaným turistickým cílem je posvátná hora Croagh Patrick, na které se podle pověstí postil patron země svatý Patrik.

Máte-li rádi staré hrady krajinu vystřiženou jako z filmového seriálu Vraždy v Midsomeru, pak ji naleznete v kraji Roscommon. Toto místo je plné neznámých hradů, vznešených sídel, ale také četných nalezišť archeologických pokladů.
Naopak kraji County dominuje 214 metrů vysoký Moherský útes. Další seskupení útesů Slieve League se nachází v kraji Donegal u ostrova Achill. Celé západní pobřeží je formováno významnými památkami, a dokonalou přírodou, která přímo vybízí k procházkám nebo projížďkám na kole či motorce.