Vydejte se na Krétu. Co může nabídnout?

Publikoval on January 21, 2018 in Články o cestování | Comments Off on Vydejte se na Krétu. Co může nabídnout?

Vydejte se na Krétu. Co může nabídnout?

Cesty na pátý největší ostrov Středomořského moře patří ke stále oblíbenějším. Vliv na to má relativně snadná a krátká dostupnost za pomoci letecké dopravy, a hlavně překrásné slunné prostředí nabízející nevšední zážitky.

Kréta je ostrovem s velice dobrými a hřejivými klimatickými podmínkami, takže je ideální volbou nejenom pro běžnou relaxační dovolenou u moře, ale je také patřičnou výzvou pro nadšené cestovatele toužící po poznávání a objevování unikátních míst.

Kam vyrazit na Krétě?

Jestliže chcete být při své plánované cestě na Krétu dostatečně připraveni, určitě se vám hodí několik tipů na zajímavé lokality, místa a stavby. Vedle města Chania se můžete podívat například k nejdelší soutěsce v Evropě s názvem Samaria. Za shlédnutí stojí také ostrovní pevnost Spinalonga.

Mezi velké zajímavosti Kréty patří její typické Mínojské paláce.

  • Malia
  • Knóssos
  • Tilisos
  • Faistos
  • Kató Zakros

Pokud patříte mezi milovníky historie, konkrétně Hellenistické doby, pak při svých toulkách po Krétě určitě nezapomeňte ani na oblast Lato. Pozůstatky starých budov jsou velice příjemnou podívanou. Aby vaše cesta byla opravdu kompletní a se vším všudy, zavítejte ještě do přístavu v benátském stylu Rethymno nebo do největší osady v jižní části ostrova, která nese název Ierapetra.

Cestopis po Krétě vám mnohé prozradí

Při plánování cesty na Krétu nenechávejte nic na poslední chvíli a svou dovolenou si důkladně promyslete a naplánujte. Pomoci vám v tom může například kvalitní cestopis po Krétě, kde naleznete spoustu ostatních zajímavých tipů, včetně bohatého fotografického materiálu.

Užívejte si překrásného klimatu, fauny, flóry a dech beroucích staveb po celém ostrově. Zařaďte tento ostrov do výčtu vašich dalších světových destinací, které musíte rozhodně navštívit. Kréta ve vás zanechá spoustu nezapomenutelných zážitků.