Dovolená v Egyptě

Publikoval on January 10, 2017 in Články o cestování | Comments Off on Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě

Dopřejte si tu pohodu a jedinečný zážitek uprostřed absolutní exotiky! Přesně takovou scenérii totiž přinese například dovolená v Egyptě, kterou prostě musíte zažít! Kam se vlastně můžete v rámci této krásné země vydat? Inu, možností je skutečně přehršel, pojďme si trochu představit dvě pro tuzemského turistu patrně nejzajímavější letoviska. Prvním z nich je Hurghada, jejíž název něco řekne snad úplně každému z nás.

Toto zhruba padesátitisícové městečko je největším turistickým centrem u pobřeží Rudého moře. Je tu v první řadě špičková infrastruktura, na nic dlouho nečekáte, všude kolem jsou mimořádně dlouhé pláže plné jemného písku a příroda, až radost pohledět! A výlety mimo Hurghadu, třeba na celé odpoledne? Samotné město nabízí arabský středověk, ale pokud chcete třeba pyramidy v Sakkáře nebo karnacký chrám, stačí se vydat na nedalekou cestu za poznáním.

Pokud toužíte po ještě komornější atmosféře, zkuste popřemýšlet o destinaci jménem Marsa Alam. I tady totiž najdete obrovský klid, jinými slovy žádné přeplněné pláže a fronty na všechno. Prostě pohoda, klid a mír všude kolem, přesně tak má vypadat jedinečná dovolená, no ne? Navíc, do téhle destinace můžete zamířit klidně celoročně, protože počasí se tu tak nějak příliš nemění. Písčité nebo písčito-oblázkové pláže jsou trumfovým esem někdejší malé rybářské vesnice.

Luxusní hotelové apartmány, které tu jsou dnes, znamenají však přesný opak toho, co tu bylo kdysi ve středověku. Navštivte Horní Egypt, místo, kde najdete spoustu jedinečných antických památek, včetně takzvaného Údolí králů. Tohle prostě stojí za to, podobné muzeum pod širým nebem je snad už jen v Athénách nebo Římě, ale určitě ne v takovém rozsahu a v takové nádheře. Egypt prostě vážně stojí za to!