Místa, která navštívit – Obrův chodník – Giant´s Causeway

Publikoval on June 28, 2014 in Co stojí za návštěvu, Obrův chodník | Comments Off on Místa, která navštívit – Obrův chodník – Giant´s Causeway

Místa, která navštívit – Obrův chodník – Giant´s Causeway

Giant´s Causeway neboli obrův chodník je dalším úžasným místem k zastavení. Pobřeží je tvořeno s impozantních a na pohled stejných kamenů, které připomínají velké dlažební kostky. K této lokalitě se váže mnoho pověstí a mýtů, z nichž jedna vypráví o irském obrovi Finnu MacCoolovi, který vyzval na souboj skotského obra Benandonera. Jelikož ale neexistovala žádná loď, která by jednoho z obrů převezla ke svému soupeři, postavil Finn MacCool přes moře z Irska do Skotska velký chodník.

Jakmile se obr Benandoner blížil do Irska na souboj, žena Finna MacCoola, svého muže donutila, aby se převlékl do dětských šatů. Jakmile ho zlý skotský obr Benandoner spatřil, myslel si, že je to dítě Finna MacCoola a pomyslel si, jak velký může být otec, když samo dítě je velké jako on sám. A proto se ve strachu dal na útěk a pro jistotu, aby nebyl pronásledován začal za sebou ničit obrův chodník.

Národní park Connemara

Na území o rozloze 2 000 hektarů se rozprostírá národní park Connemara, který je jako stvořený pro turistické výšlapy. V parku jsou k vidění velká rašeliniště, rozlehlá jezera a kopce, ze kterých je nádherný výhled do okolí. Nejvyšším kopcem pásma Twelve Bens je 730 metrů vysoký Diamond Hill. Zdejší krajina patří k nejhezčím v oblasti. V parku se také nachází pozůstatky megalitických hrobek.