Místa, která navštívit – Dublin

Publikoval on June 24, 2014 in Co stojí za návštěvu | Comments Off on Místa, která navštívit – Dublin

Místa, která navštívit – Dublin

Irsko je doslova poseto nádhernými místy. Turističtí průvodci zmiňují mnohá vyhlášená místa. Ale Irsko skrývá, i mimo turisticky značené lokality, mnohem více zajímavých míst, která vás dokážou upoutat a dojmout. Právě krása a jedinečnost všedního Irska je tím pravým pokladem. Následná ochutnávka zajímavých lokalit vás jistě ještě více přitáhne.

Hlavní město Dublin

Navštívit Irsko a nevidět Dublin je totéž, jako byste v Irsku ani nebyli. Toto město s půl milionem obyvatel je kulturním centrem celého Irska. Nalezneme zde nepřeberné množství památek, mezi které patří Dublinský hrad z roku 1230, katedrála církve Kristovy z 11. století nebo největší kostel v Irsku – katedrálu svatého Patrika z roku 1171. Mimo klasické pamětihodnosti má zde sídlo také nejstarší irská univerzita Trinity College z roku 1591.

Město se nachází na východním pobřeží Irska při ústí řeky Liffey do Irského moře. Ve městě je množství krásných náměstí a romantických parků, které jsou jako stvořené k procházkám.

Dublin je rovněž městem muzeí. K návštěvě se nabízí Národní muzeum, muzeum spisovatelů nebo muzeum světoznámého pivovaru Guiness, který v Dublinu vaří pivo od roku 1759. Pro všechny Iry je nejvýznamnějším dnem 17. březen, kdy slaví Den svatého Patrika. Na tento svátek se Irové po celém světě oblékají do zelených barev a pijí zelené pivo.

Z Dublinu pak lze dále cestovat vlakem, autobusem nebo pronajatým automobile, za krásami Irska, které vám v krátkosti představíme.