Kdy cestovní pojistku nepotřebujete?

Publikoval on December 3, 2016 in Články o cestování | Comments Off on Kdy cestovní pojistku nepotřebujete?

Kdy cestovní pojistku nepotřebujete?

Tento typ pojistky samozřejmě patří do segmentu těch, které jsou dobrovolné. Nemáme tedy žádnou povinnost si cestovní pojištění do zahraničí sjednat. Jedná se ale o pojištění, které je velmi výrazně doporučováno.

A to samozřejmě pro celková pozitiva, která dokáže nabídnout. O co jde především? Třeba o fakt, že nabídne velmi rozsáhlou ochranu. Stačí využít srovnání cestovního pojištění a vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. A to vše na webu Porovnej24.cz. My se však nyní podíváme na situace, kdy ji potřebovat nebudete.

Když sedíte doma, je vám k ničemu

Prvním příkladem je situace, když nikam nejezdíme a jenom sedíme doma. V takovém případě tato pojistka skutečně není nutná a tak není třeba přemýšlet nad tím, kde nejlevnější cestovní pojištění online sjednáme. Pozor však na to, když chcete cestovat po Čechách. Zde už se může pojistka hodit, a to hlavně ve formě úrazové pojistky. Ošetření tak budete mít zdarma a zároveň získáte především možnost finanční kompenzace.

Nevadí vám platit výdaje ze své kapsy?

Patříte do skupiny lidí, která má peněz dost a tak si všechny výdaje zaplatíte ze svého? Potom pamatujte, že mohou jít až do milionů korun. Přitom cestovní pojištění na hory nebo k moři je může plně uhradit. Takových lidí, které jsme nyní zmínili, je však skutečně jenom hodně málo. A tak každý raději obětuje pár korun proto, aby získal takovou ochranu, jakou skutečně potřebuje. Zvláště, kdy sjedná nejlevnější cestovní pojištění.

Pojistku nepotřebujeme, když už jednu máme

Není třeba mít pojistek několik, jelikož mnohdy stačí jedna. A je jedno, zda jde o cestovní pojištění do EU, nebo cestovní pojištění mimo EU. Třeba na Island. A jaký je příklad této situace? Může se jednat o to, kdy nám cestovní pojištění online sjedná třeba zaměstnavatel, v rámci služební cesty. V takových případech tedy není nutné sjednávat si pojistku svou, soukromou.