Dovolená u moře Řecko 2015

Publikoval on December 8, 2014 in Články o cestování | Comments Off on Dovolená u moře Řecko 2015

Dovolená u moře Řecko 2015

Na dovolené v jižanských zemích se vždycky parádně dobijí baterky. Takovou pohodu jen tak někde nezažijete, navíc nebudete cestovat nikam daleko a i ceny jsou poměrně přívětivé. Prim hraje hlavně Kréta nebo jiné řecké ostrovy. Prostě dovolená v Řecku je ta nejlepší!

Proč? Inu, je tam stále co objevovat. A na své si přijde každý, ať už rádi cestujete někam za památkami nebo byste rádi někam, kde to opravdu žije (a to hlavně v nočních hodinách). Zajímavým tipem na výlet nebo týdenní pobyt je třeba Korfu dovolená. Není tu zrovna nelidské horko, naopak zažijete příjemné, ale dostatečně teplé klima. Celý ostrov je poset zelení, panenská příroda na Vás doslova čeká. Velká různorodost všelijakých rostlin je samozřejmostí, velmi bohatá je pak i místní fauna. Doslova a do písmene ráj!

Z Korfu to nebudete mít daleko do Itálie, pokud hodláte procestovat větší část Středomoří třeba během letní dovolené. Jezdí sem totiž trajekt, za několik hodin můžete být klidně někde v úplně jiné zemi – a přesto tak podobné – jižanská mentalita na Vás prostě dýchne všude. Nikam se nespěchá, naopak, užívá se života plnými doušky.

Pokud se chcete vyhnout velkému počtu turistů, zajeďte si na Korfu takříkajíc mimo sezonu, tedy v období od října do května. Kdybyste však naopak chtěli vyrazit někam, kde to opravdu žije, lze doporučit jih tohoto ostrova. Řecko Kavos znamená radost a veselí klidně až do ranního svítání. Turistické letovisko, které se symbolicky nachází uprostřed olivových hájů, nabízí i skvělou písčitou pláž. Hraje tu pestrá směsice hudby a na své si přijdou i příznivci vodních sportů, kteří chtějí prožít svou dovolenou opravdu aktivně. A pokud budete mít zájem, do hlavního města Korfu – Kerkiry – Vás doveze pravidelné linka autobusové dopravy, takže co víc si ještě přát? Snad aby vyšlo počasí.