Chcete žít na Bali? Poradíme vám jak na to

Publikoval on September 19, 2014 in Články o cestování | Comments Off on Chcete žít na Bali? Poradíme vám jak na to

Chcete žít na Bali? Poradíme vám jak na to

Bali je indonéským ostrovem, který láká stále více turistů a to nejenom těch, jež po čase odjíždí domů plni nových zážitků. Na Bali doráží také jedinci, kteří se zde chtějí na určitý čas zabydlet a touží získat přechodný domov, včetně zajímavého pracovního uplatnění.

Otázka však vyvstává, v jaké oblasti bude život na Bali probíhat? Do jaké části ostrova se nastěhovat a kolik vlastně takové bydlení stojí?

Ekonomické obydlí na Bali

Rozhodnete-li se pro dlouhodobější pronájem, určitě se zaměřte na jih ostrova, který je z pohledu všestranné občanské vybavenosti daleko bohatší, než sever.

Zajímavá jsou místa, jako je Kuta, Ubud, Kerobokan, Marlboro Denpasar nebo Seminyak. Právě v těchto městech narazíte na cenově rozdílné možnosti bydlení, které započínají u klasického pronájmu jednoho pokoje, až po pronájem celého domu.

Bydlení na Bali může startovat od finančních nákladů 26 000 Kč za rok, kdy se musíte smířit se společnými toaletami a nečistotami. Případně si můžete pobyt na ostrově zpříjemnit pronájmem honosnějšího domu, kde se zlatá střední cesta pohybuje kolem 100 000 Kč za rok. Jste-li ochotni zaplatit až dvojnásobek takové cifry, počítejte s luxusním sídlem, vlastním bazénem a dalšími vymoženostmi.

Sdílený pracovní prostor

Jestliže patříte k hrstce těch šťastných, kteří jsou schopni vydělávat si peníze za pomoci výpočetní techniky a internetu, určitě zapomeňte na jakékoliv náročné pronájmy moderních kanceláří a volte cestu sdílených pracovních prostor.

Narazit samozřejmě můžete hned na několik takových míst, která se odlišují svojí kvalitou a zároveň cenou. Za sumu 1 600 Kč měsíčně dostanete poklidné místo s ostatními lidmi, internet a pracovní zázemí.

Život na Bali je pro Evropana realizovatelný, proto neváhejte a navštivte online portál zivotnabali.cz, kde se dozvíte více.